2020-02-19

Akcja protestacyjna pod zakładem International Paper

"W środę, 19 lutego, w samo południe, pod bramą główną kwidzyńskiego zakładu International Paper, rozpocznie się akcja protestacyjna związkowców zatrudnionych w tej firmie. Jak zaznaczono jest to efekt bezowocnych mediacji między stronami dotyczących wzrostu wynagrodzeń. Członkowie trzech organizacji związkowych domagają się podwyżki płac o 415 zł, podczas gdy pracodawca oferuje 206 zł. - Naszym zdaniem to za mało, choć jesteśmy skłonni do kompromisu w tej sprawie – mówi Andrzej Szołtys, zastępca przewodniczącego Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników IP Kwidzyn.

- Negocjacje w sprawie podwyżek trwają od października ubiegłego roku. Nie mogliśmy jednak dojść do porozumienia z pracodawcą i od stycznia znajdujemy się w sporze zbiorowym – wyjaśnia Marek Ziarkowski, przewodniczący NSZZ „Solidarność” IP Kwidzyn."

Całość artykułu można przeczytać na stronie ->  https://kwidzyn.naszemiasto.pl/kwidzyn-pikieta-pod-brama-international-paper-kwidzyn/ar/c1-7559565