2016-08-16

Piknik Rodzinny Solidarności w Jaworzynie Śląskiej

16 sierpnia 2016 r. w Jaworzynie Śląskiej odbył się tradycyjny Piknik Rodzinny Solidarności, zorganizowany przez członków NSZZ "Solidarność" działających w ZPS "Karolina" Sp. z o. o. i Samorządowy Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną w Jaworzynie Śląskiej.  Od godziny 10:00 na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej trwały zmagania piłkarskie, w których sił spróbowały drużyna gospodarzy, czyli członków NSZZ "Solidarność" przy ZPS "Karolina" Sp. z o. o. i kobieca, drugoligowa ekipa Darboru Bolesławice. W towarzyskim meczu lepsze okazały się piłkarki z Bolesławic, natomiast gospodarze zwyciężyli w konkursie rzutów karnych. O godzinie 15:00 oficjalnego otwarcia dokonał Przewodniczący KZ NSZZ "Solidarność" przy ZPS "Karolina" Sp. z o. o. Pan Ireneusz Besser w towarzystwie Prezesa Zarządu Spółki Pana Józefa Dziedzica, Burmistrza Gminy Jaworzyna Śląska Pana Grzegorza Grzegorzewicza i jego zastępcy Pana Marka Zawiszy, a także Przewodniczącego Rady Powiatu Świdnickiego Pana Krzysztofa Sołtysa. Część oficjalna była także okazją do podziękowań za współpracę od związkowców dla byłego Prezesa Spółki Pana Andrzeja Miszczaka. Następnie nadeszła pora na część rekreacyjno-rozrywkową. Wolontariusze z Klubu Młodzieżowego, działającego przy jaworzyńskim Ośrodku Kultury przeprowadzili różnego rodzaju konkursy i zabawy dla najmłodszych uczestników pikniku. Równocześnie rozpoczęto konkurs strzelania z broni pneumatycznej, który jak co roku cieszył się ogromną popularnością. Nie zabrakło tradycyjnego wyścigu rowerowego dla dzieci i młodzieży, konkursu w wyciskaniu ciężarka, zawodów w przeciąganiu liny. Nowością która wyzwoliła wiele emocji wśród widzów i uczestników był konkurs w rzutach beczką po piwie. Odbyły się występy artystyczne młodych wokalistek z SOKiBP. Wszystkim atrakcjom sprzyjała doskonała pogoda, a uczestnicy imprezy bawili się w iście piknikowym nastroju. Wieczorem odbył się finał loterii fantowej, a cała impreza zakończyła się zabawą taneczną.

Impreza odbywa się co roku z okazji kolejnych rocznic powstania NSZZ "Solidarność", a w tym roku świętowano dokładnie 36 rocznicę powstania związku. Co najważniejsze jednak, po raz kolejny okazała się doskonałą okazją do integracji różnych środowisk, nie tylko związkowych, a dla uczestników atrakcyjną formą spędzenia wolnego czasu.