Krajowy Sekretariat Przemysłu Chemicznego NSZZ "Solidarność"

2019-02-08

Spotkanie przedstawicieli NSZZ Solidarność Grupy Azoty

W dniu 7 lutego 2019 r. w Puławach z inicjatywy kolegów z NSZZ Solidarność z Azotów Puławy, odbyło się spotkanie przedstawicieli NSZZ Solidarność Grupy Azoty.

W spotkaniu udział wzięli koledzy z Tarnowa i z Puław a koledzy z Polic i Kędzierzyna Koźla połączyli się z uczestnikami poprzez Skypa. Obecni byli również : Przewodniczący Krajowej Sekcji Chemii oraz Przewodniczący Krajowego Sekretariatu Przemysłu Chemicznego.

Moim zdaniem na pochwałę zasługuje już sam fakt, że Przewodniczącemu Sekcji udało się skoordynować, doprowadzić do spotkania i do rozpoczęcia wspólnego dialogu Solidarności z Grupy Azoty, bo jak wielu z nas wie, wcześniej z tym dialogiem było słabo.

Spotkanie w dużej mierze poświęcone było zbliżającym się wyborom członków Rady Nadzorczej Grupy Azoty. Koledzy omawiali możliwość i zasady wspólnego uzgadniania kandydatów w wyborach. Drugim tematem było omówienie możliwości rozpoczęcia pracy nad Ponadzakładowym Układem Zbiorowym Pracy. Spotkanie odbyło się w bardzo sympatycznej atmosferze a co najważniejsze spotkanie było bardzo merytoryczne. Po wstępnych ustaleniach co do wymienionych dwóch tematów, umówiliśmy się na następne obrady, które tym razem odbędą się w Tarnowie w dniach 18-19 luty. Fantastycznie, że w Grupie Azoty rozpoczął się dialog przedstawicieli NSZZ Solidarność, to bardzo dobrze rokuje na przyszłość. Mam nadzieję, że skończy się wzajemna rywalizacja, nieporozumienia a rozpoczął się okres dialogu i okres solidarności w Solidarności Grupa Azoty.

 

Mirosław Miara