2020-01-23

Tadeusz Szumlański szefem tarnowskiej Solidarności

Tadeusz Szumlański został powołany przez Przewodniczącego Zarządu Regionu Małopolskiego NSZZ "Solidarność" Wojciecha Grzeszka na kierownika Oddziału nr 2 z siedzibą w Tarnowie.

O swojej decyzji przewodniczący Wojciech Grzeszek poinformował przedstawicieli tarnowskich organizacji NSZZ "Solidarność" podczas spotkania w dn. 21 stycznia br., w którym wzięli udział również członkowie Prezydium ZR. Przy okazji wizyty Prezydium ZR poruszono również ważne kwestie związkowe, dotyczące programu działania "Solidarności", konieczności poszerzania oferty Związku dla swoich członków a także konieczność wypracowania metod na pozyskiwanie członków wśród młodych pracowników.

Tadeusz Szumlański zawodowo jest związany z Grupą Azoty SA w Tarnowie-Mościcach. Od 1981 r. (po powrocie ze służby wojskowej) jest członkiem "Solidarności". W bieżącej kadencji władz związkowych jest przewodniczącym Komisji Przedsiębiorstwa w Grupie Azoty SA w Tarnowie-Mościcach, członkiem Zarządu Regionu Małopolskiego NSZZ "Solidarność", delegatem na Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ "Solidarność" i członkiem Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". Aktywnie działa również w Krajowym Sekretariacie Przemysłu Chemicznego NSZZ "Solidarność", jest członkiem Rady Sekretariatu .

Gratulujemy !!!