Krajowy Sekretariat Przemysłu Chemicznego NSZZ "Solidarność"

2016-05-29

XX Spartakiada Sekretariatu Przemysłu Spożywczego w Garwolinie

Drużyna reprezentująca KSPCH NSZZ Solidarność w składzie: Agnieszka Śmiegiel, Krzysztof Śmigiel, Kinga Szopińska, Mariusz Szopiński, Marcin Hołody, Przemysław Blomkowski, Tomasz Rakieć, Andrzej Saramak

XX Spartakiada trwała od 26.05.2016 r do 29.05.2016 r.

26.05.2016 r dojechalismy na miejsce, gdzie o 19 godz odbyło sie otwarcie Spartakiady i nasze zakwaterowanie.

W piątek 27.05.2016 r od godz 09 00 rozpoczecie spartakiady biegiem przełajowym, o godz. 11 00 nasza drużyna wystawiła drużyne 3 osobową 2 panie + 1 pan w rzucie lotką Kinga Szopińska, Agnieszka Śmigiel, Andrzej Saramak wystartowało około 60 drużyn. Nasza drużyna z wynikiem 67 punktów zajęła 15 miejsce. O 15 godz. nasza drużyna uczestniczyła w konkurencji rzut do kosza w składzie Agnieszka Śmigiel, Przemysław Blomkowski, Andrzej Saramak. Do tej konkurencji zgłosiło się także około 60 drużyn. Nasza drużyna z wynikiem 18 pkt zajęła 9 miejsce. W czasie trwania rzutów do kosza odbywała się konkurencja podnoszenia ciężarka kobiet i mężczyzn indywidualna konkurencja. W ciężarku kobiet wystartowała Agnieszka Śmigiel uplasowała sie na 8 pozycji, a w męskiej Mariusz Szopiński zajął 6 miejsce. Na tym dzień startów się zakończył odbyły się dekoracje zakończonych konkurencji, kolacja i dyskoteka z DJ.

28.05.2016 r sobota rozpoczęła sie od zapisów do turnieju tenisa stołowego kobiet i mężczyzn. Do turnieju męskiego zostali zgłoszeni Przemysław Blomkowski i Andrzej Saramak którzy wystartowali w tej dyscyplinie reprezentując naszą branżę. Było 12 grup po 4 zawodników Przemysław Blomkowski wyszedł z grupy na drugim miejscu wygrywajac 2 mecze i 1 porażka w dalszej fazie o przejście do kolejnej rundy przegrał i odpadł zaś Andrzej Saramak wygrał grupę 3 zwycięstwa w dalszej fazie wygrał 2 mecze i o wejście do finału przegrał 2 do 1 w setach. I walczył o miejsca 5 - 8 w tej walce przegrał i wygrał mecz zajmując 7 miejsce. W turnieju branż piłki nożnej wystartowała nasza drużyna w składzie Andrzej Saramak bramkarz w polu zawodnicy Mariusz Szopiński, Krzysztof Śmigiel, Marcin Hołody, Przemysław Blomkowski, Tomasz Rakieć nasza drużyna bardzo dzielnie sie spisała w tym turnieju zajmując 3 miejsce, a najlepszym bramkarzem tego turnieju został Andrzej Saramak. Na tym nasz udział w XX Spartakiadzie się zakończył.

Wieczorem odbyły sie dekoracje zwyciesców indywidualnych klasyfikacje drużynowe oraz zabawa z zespołem.

Następnego dnia po śniadaniu 29.05.2016 r wracalismy do domów.

Nasza drużyna reprezentująca nasza branżę była złożona z zawodników z Kwidzyna i ze Świecia pragnę jako kapitan, kierownik organizacji naszej drużyny podziękować wszystkim uczestnikom zawodniczkom zawodnikom za wytrwałość, poświęcenie, determinacje, walkę do końca i na całego.