Krajowy Sekretariat Przemysłu Chemicznego NSZZ "Solidarność"

2020-12-08

Wideokonferencja Rady KSPCH NSZZ Solidarność

W dniu 8 grudnia po raz drugi od momentu rozpoczęcia pandemii odbyła się wideokonferencja członków Rady I Komisji Rewizyjnej  KSPCH. W 2020 r. niestety ze względu na zaistniałą sytuację Rada nie miała możliwości spotkania się fizycznie. Jak wiadomo dwa planowane posiedzenia zostały odwołane.

Członkowie spotkania przedstawili pokrótce sytuacje w jakiej obecnie znajdują się ich firmy i organizacje. Wypowiedzi wszystkich łączyła informacja odnośnie Covid-19, który wiosną za bardzo nie dotknął pracowników, zaś obecnie każda z firm odnotowuje od kilkudziesięciu do kilkuset przypadków zachorowań.  Przykrą informacją jest także to, że coraz częściej zdarza się, że członkowie NSZZ "Solidarność" umierają w skutek zachorowania na Covid-19.

Z wyjątkiem Krajowej Sekcji Ceramików i Szklarzy sytuacja w poszczególnych branżach zrzeszonych w Sekretariacie nie jest zła (mając na względzie obecne czasy). Oczywiście wiadomo, że nie są to zyski, które były przewidywane na początku roku, bo na te trzeba będzie jeszcze poczekać.

Przewodniczący wyraził nadzieję na możliwość spotkania się Rady w przyszłym roku. Poinformował też, że w dalszym ciągu zaplanowana jest organizacja szkoleń związkowych wiosną i jesienią 2021 r.  Kolejna wideokonferencja odbędzie się w I kwartale nadchodzącego roku.

Na koniec spotkania wszyscy obecni złożyli sobie życzenia świąteczne i noworoczne.